Aktuality

TŘÍDNÍ SCHŮZKY

Dobrý den,

15. 1. je dán termín třídních schůzek. Vzhledem k tomu, že nepotřebujeme řešit závažnější problémy, třídní schůzku tedy ruším. 
Všem napíšu všeobecné informace do emailu. S kým budu potřebovat mluvit osobně, tak se mu také ozvu. 
Pokud budete mít něco na mě, tak se mi ozvěte na email a domluvíme se na termínu schůzky. 
V týdnu od 14. 1. - 18. 1. nebudu ve škole přítomna, bude za mě zaskakovat kolegyně. Bude mít veškeré pokyny. Informace a budete mít jako vždy na stránkách a kdyžtak budu na emailu.

Děkuji.


Vánoční posezení aneb pololetní setkání

Dobrý den, 

chtěla bych Vás pozvat na již avizované vánoční posezení, které se bude konat až na konci pololetí.  S dětmi vše ještě pořádně dopilujeme, zvláště s těmi nemocnými před vánoci, a budeme se na Vás těšit 30. 1. 2019 v 16:30 v naší třídě.
Děkuji. 

Pátek 21. 12. 

Poslední den v pátek nás bylo bohužel jen 8, takže jsme měli rozdávání dárečků trochu komornější. Ty děti, co chyběly, tak na ně dárečky čekají pod stromečkem a budou si je moct rozbalit až přijdou v lednu do školy. 
Chtěla bych Vám moc poděkovat za všechna vánoční přání a vánoční dárečky. Udělalo mi to velkou radost. Jako vánoční dárek Vám domů děti přinesly kalendáře, které jsme vyráběli od září a dětem se moc povedly. Doufám, že se Vám budou líbit :-)
Přeji Vám krásné prožití vánočních svátků, ať jsou hlavně klidné, bez stresu a hádek. Do nového roku Vám přeji hlavně zdraví a spokojenost. 

PŘESUNUTÍ VÁNOČNÍHO POSEZENÍ

Dobrý den,

kvůli velké absenci ve třídě jsem nucena přesunout vánoční posezení, které se mělo konat ve čtvrtek 20. prosince. Nechci chybějící děti připravit o to, co si nacvičily s ostatními. Proto doufám, že se nebudete zlobit, když tuto akci přesuneme na leden. Přesný termín upřesním na konci roku. 
Děkuji za pochopení. 

V pátek 21. 12. budeme končit v 11:00. Potom děti půjdou na oběd a do družiny. Kdo půjde hned po obědě domů, dejte mi vědět (z oběda přijdeme asi v 11:30).

TENIS 

Ve čtvrtek 20. 12. 2018 a 3. 1. 2019 nebude hodina tenisu. Pan trenér má dovolenou, takže dětem odpadá 5. hodina a budou mít jen do 11:45. 


Vánoční dárečky

Dobrý den, 

dne 21. 12. budeme mít ve třídě vánoční den. První hodinu si zazpíváme koledy a popovídáme si o vánočních zvycích.
Druhou hodinu si budeme rozdávat dárečky, které si děti přinesou. Děti si vylosovaly vždy jednoho spolužáka, kterému by měly dáreček přinést. Samozřejmě mohou přinést i dalším kamarádům, které chtějí obdarovat. Dárečky by měly být spíše pro radost, rozhodně nejde o hodnotné dary., Potom budeme mít vánoční svačinu. Děti mohou ještě přinést cukroví a budeme společně ochutnávat. 
Třetí hodinu půjdeme na vánoční koncert do tělocvičny, kde se budou již tradičně zpívat koledy. 

Vánoční posezení 

Ráda bych Vás pozvala na vánoční posezení, které se bude konat 20. 12. od 16:30 hod. S dětmi jsme si pro Vás připravili pár písniček a dokonce i jedno taneční vystoupení. Budu ráda, když si společně užijeme předvánoční čas s ochutnávkou cukroví a pohodovou atmosférou. 
Děkuji a přeji hezký večer.

ZEMĚDĚLSKÉ MUZEUM

Ve středu 5. 12. půjdeme do Zemědělského  muzea. Sejdeme se u šaten v 7:50. Děti se nebudou převlékat, protože pojedeme hned v 8:00 do muzea. S sebou: Svačina, pití, penál (do družiny), teplé oblečení, žákovskou knížku nebo průkaz na mhd.

SLABIKÁŘ + MALÁ PÍSANKA
+ FOTOGALERIE

Dobrý den, 

  • v pondělí 26. 11. si děti naposledy vezmou do školy Živou abecedu a od úterý už si budou nosit Slabikář. V úterý proběhne slavnostní předávání Slabikáře. 
  • Velkou písanku s uvolňovacími cviky už máme hotovou a malou písanku si děti přinesou také v úterý.
  • Tento týden jsem na těchto stránkách vytvořila záložku Fotogalerie. Vložila jsem do ni pár fotek, tak jestli budete všichni souhlasit s takovouto formou vkládání, tak budu pokračovat.
    Pokud by někdo nesouhlasil, prosím ozvěte se mi na email.

    Děkuji a přeji hezký víkend.

POHOVOROVÉ HODINY

Dobrý den,

dne 13. 11. v 17:00 se budou konat pohovorové hodiny. Nejprve si řekneme něco ke kolektivu třídy, jak fungujeme, pracujeme atd.
Všichni dostanete vytištěné informace o Vašem dítěti, které si můžete pročíst a pokud budete mít ještě nějaké dotazy, můžete se na mě hned potom obrátit. Rodiče, s kterými budu potřebovat mluvit, oslovím. 

Děkuji a přeji hezký víkend. 

PLATBA FOTOROČENEK

Dobrý den, 
prosím o donesení částky 200 kč v podpesané obálce na fotoročenky. Měly by být vyhotovené do 3 týdnů od uskutečnění focení. 
Děkuji.

Cirkus Berousek 

Dne 15. 11. navštívíme Národní cirkus Berousek na Hájích u Modré školy. Děti přijdou jako obvykle do školy a asi v 9:00 budeme odcházet do cirkusu. Představení probíhá od 10:00 do 11:45, potom se vracíme do školy a děti půjdou pravděpodobně rovnou do družiny, protože hodinu tenisu nestihneme.

ANGLICKÝ JAZYK

13.11.: Test po lekci 1.

6.11.: Halloween lesson - halloweenská hodina. Děti mohou přijít v kostýmu a přinést si halloweenské sladkosti. S sebou jen penál s pastelkami.

Více info k hodinám Aj na: Stránka 1.E - Anglický jazyk https://www.donovalskazs.cz/tridy-i-stupen/1-e/ 

19. 10. Focení 


Dobrý den, 
ve středu 24. 10. se budeme 2. hodinu fotit. Prosím tedy, ať mají děti hezké oblečení. Holčičky šatičky nebo sukýnky a chlapci hezké tričko nebo košili. 
Děkuji. 

15. 10. 

Dobrý večer, 
prosím Ti co ještě neodevzdali lísteček na objednání fotoročenky, ať mi ji pošlou do konce tohoto týdne. Příští týden ve středu, tj. 24. 10. se už budeme fotit. 
Poprosím ty, kteří fotoročenku neodevzdali a nechtějí ji, ať mi dají vědět jestli může být jejich dítě aspoň na společné fotografii pro ostatní děti.
Děkuji. 

13. 10. Procvičování čtení 

Dobrý den, 

chtěla bych Vás poprosit o spolupráci v přípravě Vašeho dítěte. Již umíme písmena S, A, M, L, takže můžeme začít číst slabiky. Prosím procvičujte s dětmi rozpoznávání psacích a tiskacích písmen, která už umíme. Některé děti si písmena pletou, takže se jim pak míchají i slabiky. Pokud si každý den s dítětem sednete na 15 minut a přečte Vám např. z Živé abecedy na str. 40 pár cestiček v bludišti nebo na str. 86 pár řádků, bude se nám ve škole lépe pracovat. 

Prosím také o vystřihnutí písmena L, P. Ostatní písmena nechte prosím doma. Děti budou mít v deskách jen ta písmena, která již umíme. Má to svůj důvod.

Moc děkuji za spolupráci. 

7. 10. Pracovní listy

Dobrý den,

jak jste si asi všimli, tak děti dostaly desky s názvem Moje abeceda. Bude se jednat o soubor pracovních listů, kde budeme procvičovat každé písmeno z abecedy postupně, tak jak se ho budeme učit v Živé abecedě. V pondělí začneme procvičovat na dalším pracovním listu písmeno M. Děti si v tom pak budou moct listovat a budou mít přehled o tom, jaká písmena už umí. 

3. 10. FOTOROČENKY

Dobrý den, 
dnes jsem dětem rozdala letáčky na objednání fotoročenek. Jedná se o focení fotografem jednotlivých žáků, celé třídy, skupinek atd. Je to taková milá vzpomínka a památka na 1. třídu. Cena fotoročenky je 200kč.
Kdo by měl zájem - prosím o vyplnění a vložení do ŽK nejpozději do pátku 5. 10. 
Děkuji. 

1. 10. Písmena a čísla

Děti budou mít ta písmena v deskách, která jsme se již naučili. Vždycky Vám napíšu, které písmeno vystřihnete, a to jim vložíte do desek. Takže celý arch písmen si můžete nechat doma a vždy jen vystřihnout zadané písmeno a vložit do desek. 
Desky děti nosí do školy po celý týden.
To samé s čísly. 
Dnes vystřihneme písmeno: S,s a M,m
                                  čísla: 1, 2, 3, 4
                                 

25. 9. 
Prosím o podepisování domácích úkolů.

20. 9. 

Prosím, zítra ať všichni mají číslice a písmena k vystříhání. 

Aktuality

13. 9. 
Kdo ještě nemá pomůcky na výtvarnou výchovu z balíčku, co děti dostaly, prosím zítra přinést!!


Školní mléko

Děti mají v žákovské knížce přihlášku na školní mléko. Máte možnost vybrat z několika příchutí. Můžete vybrat i více možností. Jedná se nám pouze o předběžný zájem o jednotlivé příchutě, podle kterého pak bude sestavena objednávka. Děti si pak příchuť vybírají přímo při výdeji. Můžete si předplatit 10/20 ks po 6,-Kč. Prosím přesnou částku pošlete spolu s přihláškou v označené obálce /jméno, počet kusů/ nejpozději do pátku 14. 9.
Děkuji.

KROUŽKY:

Připomínám, že zítra můžete zapsat děti do kroužků. Bližší informace na webu školy v sekci Kroužky.
Více zde: https://donovalskazs.webnode.cz/news/zapis-do-krouzku/